DERMATOLOGICKÁ ORDINACE KOLÍN
MUDr. Andrea CABRNOCHOVÁ
Objednávání pacientů: 606 604 648

Všeobecná kožní ambulance hrazená pojišťovnou
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
   

Informační materiály
ke stažení

 
 
 
 
 
 
 
   
TOPlist
 

Kryoterapie
- odstraňování bradavic tekutým dusíkem

kryoterapie

Kryospray

Co jsou to bradavice?

Bradavice jsou způsobeny virem ze skupiny papilloma virů. Nejčastěji se objevují na ploskách nohou, prstech a dlaních rukou, ale i kdekoli jinde po těle. Na ploskách bývají ploché, nažloutlé s černými tečkami, narůžovělé bývají na rukou, jinde na těle mohou mít i nitkovitý charakter.

 

Jak bradavice léčit

Některé bradavice mohou spontánně zmizet samy, jiné odolávají i systematické léčbě. Pokud nám bradavice neodpadnou samy, musíme přistoupit k jejich léčbě.
Například fyzikálními postupy - zmrazením tekutým dusíkem. Při tom se štětička namočená do tekutého dusíku přiloží na postižené místo. Vedle toho existují i kryosprej, kterým se na bradavici stříká tekutý dusík, a kryokauter, přístroj tvořený nádobkou, která se naplní tekutým dusíkem, jenž se trubičkami vede až do aplikační části, která se přikládá na postižené místo. Koncovka kryokauteru přimrzne k bradavici, tkáň je zmražena hlouběji, chvíli se přidrží a postupně se odmrazuje, aby se bradavice neodtrhla.
Tekutý dusík je - na rozdíl od dalšího léčebného prostředku laseru - plně hrazen zdravotní pojišťovnou.
Od chirurgického odstraňování bradavic se již ustoupilo, protože se jedná o krvavou cestu, při níž vzniká jizva a na pokožce může zůstat i virová částice, která způsobí opětovný výsev bradavic.
 
© DERMAKOLIN 2008