DERMATOLOGICKÁ ORDINACE KOLÍN
MUDr. Andrea CABRNOCHOVÁ
Objednávání pacientů: 606 604 648

Všeobecná kožní ambulance hrazená pojišťovnou
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
   

Informační materiály
ke stažení

 
 
 
 
 
 
 
   
TOPlist
 

Botoxové injekce - (botulotoxinový preparát) - odstranění mimických vrásek

Certifikát Botox Kongres dermatologů
Certifikát Botox Neomed
Certifikát BOTOX MUDr. Andrea Cabrnochová
Certifikace na aplikaci botulotoxinového preprátu!
 
 
 
 
 
 
 

Princip účinku botoxových injekcí spočívá v tom, že botulotoxin zabraňuje mimickým svalům, aby se stahovaly. Výsledkem správné aplikace je redukce vrásek od smíchu, mračení, zmenšení vějířovitých vrásek a rýh kolem úst. Botulotoxin se naváže v místě nervosvalového zakončení a přeruší se tak přenos vzruchu z nervu na sval. Sval zůstává uvolněný a v místě ošetření se přestanou tvořit mimické vrásky.
Botulotoxin je látka, která patří do rukou erudovaného lékaře. Při správném vyšetření pacienta, při správném dávkování a aplikaci je použití botulotoxinu bezpečné.

Vlastní zákrok je ambulantní, časově nenáročný, minimálně bolestivý.

Orientační ceník ošetření botulotoxinem :      
Konzultace 100 Kč             
Glabela (nad kořenem nosu) - 3400,- kč
Okolí očí  -  3000,- kč
Čelo podle počtu vpichů 3000 -3400,- kč
Podpaží obě (ošetření k zamezení pocení) 8000,- kč

 

Trápí Vás nadměrné pocení? Zkuste botulotoxinový preparát!

Miliony lidí po celém světě a desítky tisíc lidí v České republice trápí nemoc zvaná hyperhidróza. Jednoduše - nadměrné pocení. Tato diagnosa dotyčnému způsobuje značné problémy jak v profesním i soukromém životě. A samozřejmě se tím stává nepříjemným i pro své okolí.

Pocení je normální jev, který reguluje lidský organismus a chrání ho před přehřátím. Je naprosto přirozené potit se v létě, v teple, při tělesné námaze, při nepříjemných onemocněních, které jsou doprovázeny zvýšenou tělesnou teplotou, nebo při stresových a emočně vypjatých situacích. Lidé postižení hyperhidrózou se ale potí i v klidu, bez jiných zjevných podnětů i v chladnějších teplotách.

"Nemocní se nadměrně potí buď na celém těle nebo - v případě místní formy nemoci - jen na určitých místech,". "Je to hlavně na čele, dlaních, ploskách nohou nebo v podpaží."
Ale není to jen nadměrné pocení, které může způsobit problémy. Hyperhidróza postiženým často způsobuje také další kožní problémy, velmi dobře se rozvíjejí bakteriální a plísňové infekce a také nepříjemný zápach.
Pocení bychom neměli jen zakrývat deodoranty nebo vůněmi," varuje doktorka Bedřichová. "Existuje totiž několik způsobů léčby. Téměř stoprocentní výsledky může přinést injekční aplikace lékové formy botulotoxinu. Tato léčba je velmi efektní , šetrná a časově nenáročná. Do postiženého místa se aplikuje jen několik drobných injekčních vpichů. Pacient pak bez potíží pokračuje ve svém denním režimu. Účinek zákroku trvá přibližně 8-12 měsíců. Poté se musí aplikace opakovat.
Princip metody:
Botulotoxin je neurotoxin, který se váže k nervovým zakončením potních žláz. Blokuje uvolňování chemického působku/ acetylcholinu/, který zprostředkovává produkci potu. Botoxové injekce jsou velmi bezpečné. Využívají se k léčbě řady jiných onemocnění již více než 20 let. Pocení obvykle ustupuje v místech léčby po 2-3 dnech po injekci.
Není vhodné zákrok provádět těhotným a kojícím ženám a lidem s autoimunitním onemocněním.

Orientační cenové relace za léčbu botulotoxinem se odvíjejí od rozsahu dané lokality, kterou budeme ošetřovat.

Cena výkonu:      
Konzultace 100 Kč             
Výkon dle rozsahu ošetřené plochy cca 5000 - 10 000 Kč

 

CO JE TO BOTULOTOXIN?

Botulotoxin je látka, která uvolňuje svaly, je vhodná na odstranění mimických vrásek okolo očí či na čele. Botulotoxin působí zejména na svalovou činnost. Botulotoxinový preparát se injekčně aplikuje do svalu, čímž se dočasně přeruší nervosvalový přenos vzruchu a dojde ke svalovému uvolnění a vyhlazení vrásek. Účinek botulotoxinového preparátu je 4-6 měsícŮ a zákrok lze bez problémů opakovat.

Aplikace botulotoxinového preparátu:

Aplikace botulotoxinu je téměř bezbolestná. Provádí se tenkou jehličkou, kterou lékař zavede do svalu, který svou činností způsobuje vrásku. Injekce při aplikaci lehce pálí. Ihned po zákroku je pokožka mírně zarudlá a mírně oteklá. Toto zhruba po hodině mizí. Po zákroku doporučujeme asi čtyři hodiny si nejít lehnout a nepředklánět hlavu. Asi dva dny dodržujte klidový režim - nechodit do sauny, do solária, vyhýbat se intenzivnímu sportování. Jinak se můžete věnovat běžným činnostem.

Po zákroku :
První vyhlazení můžemem pozorovat již po 2 dnech a do 14 dnů jsou již vrásky vyhlazené a pleť vypnutá.

 

© DERMAKOLIN 2008